Soutěž pro děti a mládež v Česku a na Slovensku

Sdružení hudebníků a hudebních pedagogů "Rytmus a Jazz" vyhlašuje soutěž pro školy, školky a sdružení mládeže: "Nejlepší video na téma: Děti hrají na cajon“

 

Vyhlášení soutěže proběhlo 2. února 2014

Soutěžilo se o následující ceny:
Cena za 1.místo: Cajon Klangspiel C40ES 

(k náhledu klikněte ZDE):
Cena za 2.místo: sada nástrojů Woodklang PE 501

(k náhledu klikněte ZDE):
Cena za 3.místo: dvě sady tzv. „Plochých kastanět“ a jedna sada rytmických dřívek "Claves"

(k náhledu klikněte ZDE):

Podmínky soutěže:
/ Natočte krátké video na téma „Děti hrají na cajon“ a umístěte je na webové stránky vaší školy, či sdružení mládeže.
/ Video by mělo být v délce přibližně 5 až 10 minut.
/ Webový odkaz umístění vašeho videa zašlete e-mailem na adresu: media.marie[zavináč]seznam.cz

Pokud svoje video umístíte na Youtube, zašlete nám prosím také jeho přímý Youtube odkaz.

Hodnotícím kritériem pro úspěšnost videa v této soutěži není technická kvalita obrázků, nevadí, pokud video natočíte na mobilní telefon. Hodnotí se následující parametry:  / obsah videa   / jeho hudební úroveň   / zapojení dětí do hry   / výkony dětí   / nápaditost a myšlenka videa.

/ Videa budou průběžně hodnocena a zveřejňována na webové stránce: https://rytmus-a-jazz.webnode.cz/
/ Uzávěrka a soutěže: 15.ledna 2014
/ Vyhlášení vítězného videa: 2.února 2014
/ Způsob a forma předání cen proběhne na základě dohody s výherci a to buďto osobně, nebo zasláním prostřednictvím pošty.

Hodnotící a poradenský tým soutěže:

Jana Hnilicová - vedoucí projektu Videoculture    Avidan U. Neumann - vědec, vysokoškolský profesor
Milada Procházková - violoncellistka,hudební pedagog  Vojtěch Hanč – hudebník / prodejce hud.nástr.   Marie Filková – hudební pedagog   Petr Los – bubeník / cajonista   Eva Neumann - pedagog mládeže  Michal Filek - kontrabasista, designer hudebních nástrojů  Dita Stejskalová - zpěvačka, klasický zpěv   Jan Kysela - hudebník / pedagog   Luděk Bohovič - šéfradaktor časopisu Music-Store

 

Napsali o soutěži

Článek v časopisu MUSIC STORE

Březen 2014 www.music-store.cz

Článek je je stažení ZDE: 

Clanek Soutez Music Store 2014 c.pdf (589039)


Časopis Hlas Severu

Naše Mateřská škola Zahrádka vyhrála krásné 3. místo v celostátní soutěži“Hry na cajon“(rytmický nástroj). Dostali jsme nabídku se zúčastnit, ale mělo to háček. Nemáme cajony. Tak jsme sehnali plastové kbelíčky a s dětmi ze třídy Berušek a pí. uč. Janou Čihákovou jsme trénovali, bubnovali a snažili se sladit. Po celou dobu jsme si s dětmi veselé bubnování užívali a moc nás bavilo naše muzicírování. A pak náš soutěžní klip natočila a do soutěže poslala pí. uč. Světluše Adámková. Čekali jsme, trochu doufali a 10. února bylo jasno. Naše šikovné, hravé a bezprostřední děti přesvědčily 12-ti člennou porotu a ta nám svým hodnocením udělila pochvalu. Ze 13 škol (základní, střední, gymnázia a domov dětí) byl náš příspěvek originální a kromě toho i věk, 3 – 6 let!

Tento článek vyšel v Hlasu severu č. 5 (7. 3. 2014)


Dnes nám poštou přišel balíček s dárky od Vás, děti i my dospěláci máme velkou radost a hned jsme balíček po příchodu ze školy otevřeli a s nástroji udělali malý koncert.

Moc děkujeme! Za děti DD Ivančice Valsová K.

 

Na podzim loňského roku byla vyhlášena soutěž „Děti hrají na cajon“. Jednalo se o to, že soutěžící měli natočit 5 – 10 minutové video na téma děti hrají na cajon. Proto jsme vybrali několik nejrytmičtějších žáků z druhého stupně, vymysleli rytmus a příběh, natočili a do soutěže poslali. Hlavní výhra byl právě zmiňovaný cajon. Porota složená ze 13 porotců z pedagogického i hudebního oboru naše video umisťovala střídavě na první a druhé místo. Počtem hlasů jsme se nakonec umístili na druhém místě. Získali jsme sadu rytmických nástrojů. Vyhlášení proběhlo 7. 3. 2014 v Praze v Hudebním domě, kde si žáci mohli po předání cen i na různé hudební nástroje zahrát. Všem zúčastněným žákům ještě jednou mnohokrát děkuji a také děkuji kolegům Tomáši Novotnému a Rudolfu Prušákovi za to, že mi pomohli tento projekt zrealizovat. Mimochodem o toto video má zájem jedna z porotkyň, která video označila jako za téměř profesionální. Naše video můžete shlédnout na Youtube pod názvem Děti hrají na cajon

ZŠ Dukelská. Mgr. Karla Harajdová.

https://www.dukelska.strakonice.cz/


Děkujeme za uskutečnění soutěže a možnost se prezentovat.
Děkujeme organizátorům a děti se již těší na výhru.  Je to výborná zpětná vazba za jejich účast a motivace do dalšího ročníku.

R. Řezníček, Gymnázium Teplice


Chci Vám i všem porotcům poděkovat za sebe i žáky, za to, jak jste ohodnotili naše a ostatní videa. Máme velikou radost, že jsme uspěli v takové konkurenci a pro mě osobně je to obrovská motivace do další práce s žáky. Na mnoha videiích jsou možná hrou na cajon dál než my, proto mě moc těší, že se nám do videa podařila dát energie, živelnost, radost a celková pohoda. Tato soutěž je skvělým počinem.

S pozdravem Marek Mertl Základní škola speciální a Praktická z Jihlavy

https://www.pomskola.cz/?view=aktuality


Moc nás potěšilo hodnocení všech porotců (mluvím i za studenty) a jsem rád, že jste ocenili snahu všech účinkujících. Přeju Vám vše dobré a další skvělé nápady.

Josef Ilčík, Gymnázium a Obchodní akademie Hodonín

10. 2. 2014, V pondělí proběhlo vyhlášení výsledků soutěže Děti hrají na cajon. Naši šikovní hudebníci, spolu se svým vyučujícím MgA. Trumpešem, se mohou radovat ze skvělé reprezentace našeho gymnázia a hodnotných cen.

Purkyňovo gymnázium, Strážnice


https://www.gys.cz/nase-uspechy/souteze/pevecke-souteze