"Rytmus a Jazz" pořady pro veřejnost

 

Rytmus a Jazz pro celou rodinu

Tento interaktivní workshop patří mezi rodinné akce.

Pořad tématicky vychází z koncertů „Rytmus a Jazz“ školám, a může potěšit malé i velké diváky. Je upraven tak, aby nabídl zajímavý obsah také dospělým. Dospělé publikum si připomene rytmy rumby, samby, latinskoamerickou hudbu, jazz, rock nebo funky a má možnost se na rytmu aktivně podílet.
Děti si vyzkoušejí hru na perkusní nástroje a všichni společně mohou dupat, tleskat, zpívat a rytmizováním doprovázet kapelu. Ti nejšikovnější si z koncertu odnesou památku v podobě jednoduchého perkusního nástroje, aby mohly v rytmických pokusech dále pokračovat. Pořad lze pojmout jako zábavu pro stojící publikum na akcích pod širým nebem nebo jako show v sálech, kde se sedí. Při obou koncepcích se publikum do hudby zapojí, rozdělí se na několik rytmických skupin, a tvoří rytmus či melodie. Umělci posluchače postupně seznamují s různými typy rytmů a hudebních stylů.
Dospělé publikum si připomene rytmy rumby, samby, latinoamerickou hudbu, jazz, rock nebo funky. Děti si vyzkoušejí hru na perkusní nástroje a všichni společně mohou dupat, tleskat, zpívat a rytmizováním doprovázet kapelu. Ti nejšikovnější si z koncertu odnesou památku v podobě jednoduchého perkusního nástroje, aby mohly v rytmických pokusech dále pokračovat. Pořad lze pojmout jako zábavu pro stojící publikum na akcích pod širým nebem nebo jako show v sálech, kde se sedí. Při obou koncepcích se publikum do hudby zapojí, rozdělí se na několik rytmických skupin, a tvoří rytmus či melodie. Umělci posluchače postupně seznamují s různými typy rytmů a hudebních stylů.

Koncert je uváděn v duchu interaktivní koncepce, děti se hlásí, odpovídají na otázky a zpívají. Zpěv a hra na tělo jsou druhým tématem pořadu. Každý přeci umí pískat, zpívat nebo tleskat. Pořad je v délce trvání buďto 60 minut bez přestávky nebo nebo 2 x 30 minut s malou pauzou na občerstvení.

Program v kostce:
Samba
Rumba
Swing
Bossa nova
Rokenrol
Walz
Funky
Rytmické pokusy dětí i dospělých
Hra rytmických týmů
Sólo
Dirigování
Společné rytmizování
Tleskáním, luskání
Zpěv
Atd . . . . . .
Délka pořadu je cca 80 min.


Jazz meeting

Koncertní setkání s umělci a členy skupiny Rytmus a Jazz

Koncertní pořad hudby, mluveného slova a zajímavých příběhů ze světa umělců, hudebních nástrojů a hudebního podnikání. Na programu jsou jazzové kompozice na témata jazzových mistrů Duke Ellingtona, Milese Davise, mistra latiny A.C. Jobima, cikánský jazz Django Reihardta nebo vlastní skladby přítomných hudebníků a českých jazzových autorů. Hudba potěší nejen posluchače gruntovních jazzových stylů, ale i nejazzové publikum. Přináší také prvky ethno nebo moderní akustické hudby. Pásmo obsahuje světové evergreeny, jazzová témata, průvodní slovo a zajímavé příběhy. Součástí vystoupení mohou být také odpovědi na dotazy, které přednesou, či napíšou posluchači přítomní v sále.
Délka pořadu je cca 80 min.