Koncerty a pořady pro mateřské školy a předškoláky

 

Koncert „Tluče bubeníček“ veselé bubnování s dětmi

Koncert a dílna sdružení Rytmus a Jazz pro nejmenší
Určeno dětem od 5 do 7 let

Interaktivní koncert pro mateřské školy, který se věnuje především zpívání a rytmizování říkadel a lidových písniček, které naše děti v poslední době pomalu zapomínají. Děti se s nimi během koncertu seznámí a ve skupinkách si vyzkouší, jak při nich používat ozvučné a perkusní hudební nástroje. Koncert probíhá za pomoci asistenta/ky, který/á dětem pomáhá a kontroluje, jestli nástroj správně drží a jestli hrají do rytmu. Kontroluje také posazení nebo postoj při hře, držení těla a podobně.
Asistent je profesionálním hudebníkem a při interaktivních koncertech je důležitým pomocníkem, zvlášť u menších dětí, nebo u dětí s handicapem.
Délka pořadu cca 50 min
 

Orffova školička pro nejmenší

Komorní pořad pro děti od 4 do 7 let

Tato komorní verze koncertu pro nejmenší využívá Orffovu metodiku, kterou členové sdružení Rytmus-a-Jazz zmodernizovali a přizpůsobili současné praxi.
Autoři pořadu čerpají nejen z české Orffovy školy, ale také ze světového fondu hudby a hudebních nástrojů a jejich cílem je poskytnout začátkům muzicírování dětí to nejlepší. Děti se zábavnou formou učí hře na tělo, na ozvěnu, procvičují správné dýchání a deklamování. Nejdříve za pomoci říkadel a jednoduchých písniček, později přidají také jednoduché Orffovy nástroje a speciální bubínky a vytvoří rytmický orchestr.
Tento pořad je výborný také pro děti s logopedickými vadami.
Délka pořadu cca 50 min.
 

Jak šla basa na vandr

Komorní pořad pro děti od 5 do 7 let

Pohádkové povídání o králi smyčcových nástrojů – kontrabasu a jeho dalších hudebních příbuzných.
Děti se dozvědí spoustu zajímavostí, o tom kdy kontrabas vznikl, uslyší jeho živý zvuk, zjistí, jak se na něj hraje, v jakých pohádkách se o něm vypráví a v jakých lidových písničkách se o něm zpívá.
Pořad je spojen s hudebními ukázkami, doprovodem a se spoustou lidových písniček.
Délka pořadu cca 50 min.